Ryškiausiai šviečiantis žibintas

Baltais sniego pūkais pasipuošusias obelų šakas ankstyvą antradienio rytą papuošė Veliuonos A. ir J. Juškų gimnazijos pradinukų pagaminti žibintai. Mokinukai labai džiaugėsi žiemos pramogomis: mėtėsi gniūžtėmis, darė sniego angelus. Taip pat kiekviena mažųjų klasė nupiešė ant sniego kalėdinius sveikinimus.

Vaikai snieguoti, bet laimingi sugužėjo į direkcijos salę. Čia su Panemunių regioninio parko vyr. specialiste Vaida Mozūraitiene prisiminė, kuo mums ypatingas šis laikotarpis, kai ateina didžiausia ir vaikams tikriausiai pati linksmiausia metuose šventė – Šv. Kalėdos. Pradinukai įdėmiai klausėsi pasakojimų, apie tai, ką seniau žmonės dirbdavo ir ko vengdavo imtis advento laikotarpiu. Taip pat sužinojo, kada lietuviai pradėdavo ruoštis Kūčių vakarui, kaip namus papuošdavo ir kokius valgius gamindavo. Kiekvienas mokinys vardino patiekalus, kuriuos gamina jo tėveliai Kūčių stalui. Taip pat kodėl reikėdavo visas skolas grąžinti ir visų atsiprašyti.

Kūčios ir Kalėdos neapsieidavo be stebuklų ir burtų. Taigi, ir šis vakaras buvo laikomas stebuklingu. Nuo senų laikų tikėta, kad būtent Kūčių vakarą prabyla gyvuliai, vanduo virsta vynu, o sapnai ir burtai išsipildo. Tikėti nebūtina, bet tai gali būti smagi pramoga visai šeimai po sočios Kūčių vakarienės. Kas čia žino, gal ims ir išsipildys. Čia pat vaikai labai greitai išbandė burtą skaičiuodami pupas. Pupų saują pasiėmę ir jas skaičiuodami, sužinojo ar ateinančiais metais jie susiras daug naujų draugų ar ne.

Pasisėmę žinių, linksmai šurmuliuodami, kiekviena klasė papuošė po kalėdinę eglutę. Pirmiesiems pabaigus jas puošti, kad likusiems darbai eitųsi geriau, kartu su mokytojomis pagiedojo kalėdines giesmes. Už dalyvavimą „Ryškiausiai šviečiančio žibinto“ renginyje vaikams buvo įteiktos padėkos Na ir darbus pabaigus, vaišinosi šilta žolelių arbata. Namo išgužėjo laimingi ir patenkinti, žadėdami ir vėl čia sugrįžti.

Translate \ Vertimas