Paskutinė proga balsuoti už Lietuvos medį!

Liko vos trys dienos, iki vasario 28 d., atiduoti savo balsą už daugiakamienę liepą Europos metų medžio rinkimuose.

Nuoroda balsuoti: https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Lipa-na-zamku-v-Raudone

2018 metų Lietuvos medžio konkurse pirmąją vietą užėmė daugiakamienė liepa, auganti Panemunių regioniniame parke, Raudonės miestelyje.

2018 m. nugalėtoja Raudonės liepa auga Raudonės pilies valdos pietrytiniame pakraštyje tarp pilies pastato ir II Pasaulinio karo karių kapinių. Medis įspūdingai atrodo šalia kitų augančių mažalapių liepų. Liepos kamienas šakojasi į dvi dalis. Aukščiau šakos vėl dalijasi po dvi, sudarydamos taip vadinamus 7 kamienus. Tarp dviejų kamienų maždaug 3 m aukštyje yra įaugęs metalinis strypas. Kaip byloja legenda, prie liepos mirtinai buvo užplakti septyni baudžiauninkai, tai ir liepa suskilusi į 7 kamienus.

Europos medžio konkurso tikslas yra atkreipti dėmesį į medžių senolių svarbą gamtos ir kultūros paveldui, kurį privalome saugoti. Skirtingai nuo kitų rinkimų, šiame konkurse svarbūs yra ne tik medžio grožis, dydis arba amžius, bet ir jo istorija, legenda, sąsaja su žmonių gyvenimu. Konkurso organizatoriai ieško medžių, kurie tapo neatskiriama bendruomenės dalimi.

Translate \ Vertimas