Raudonėje praūžė Užgavėnės

Šeštadienį, kovo 3 d., Raudonės pilies kiemą sudrebino Užgavėnių šventė. Į renginį rinkosi bendruomenės, kolektyvai, atlikėjai. Ne išimtis ir Panemunių regioninio parko direkcija.

Žiemą iš kiemo išvarėme! Nepaprastai džiugu, kad tiek daug susirinko dalyvių bei svečių: Panemunių regioninio parko darbuotojai kvietė šventės lankytojus žaidimais ir gardžiu uogienės pyragu, Veliuonos miestelio bendruomenė ant laužo virė sriubą, Lietuvos samariečių Jurbarko krašto bendrija kepė čirvinius blynus, vaišino dalyvius kava, blynais su uogiene. Taip pat bendruomenės kepė blynus, spurgas, vaišino lašiniais.

Ne tik vaišių, bet ir linksmybių Raudonės pilies kieme netrūko. Virė įtempta kova tarp Lašininio ir Kanapinio. Po ilgos kovos nugalėjus Kanapiniui buvo sudeginta Morė. Ši suliepsnojusi išsinešė žiemą iš kiemo. Sėkmingai išlydėjus žiemą, išrinkta ir gražiausia Užgavėnių kaukė, kurios buvo eksponuojamos čia pat – Raudonės pilyje.

Ir čia linksmybės dar nesibaigia! Susirinkusiuosius linksmino ir šildė muzikos natos. Savo pasirodymus dovanojo Raudonės ir Jurbarko kapelos bei „Sare Roma“ kolektyvas. Pastarasis taip užbūrė šventės svečius, kad be dainų pakartojimo užbaigti pasirodymo nepavyko!

Be visų jau išvardintų linksmybių, į Užgavėnių šventę susirinkę kraštiečiai ir svečiai turėjo progą užlipti į Raudonės pilies bokštą ir pasigrožėti nepaprastu Nemuno kraštovaizdžiu…

Translate \ Vertimas