Velykų šventė Jurbarko ir Veliuonos pradinukams

Velykos  – nuostabiausia pavasario šventė, kurios laukia visi – ir dideli, ir maži. Ši šventė prasideda verbų sekmadieniu.Taigi, jau balandžio 16 d. Panemunių regioninio parko specialistės Vaida ir Eglė surengė „Velykinį rytmetį“ Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos pirmų klasių mokiniams.

Renginio metu mokinukai susipažino su Velykų tradicijomis. Regioninio parko specialistės papasakojo, kaip patiems pasigaminti dažus kiaušiniams marginti, kaip proseneliai gamindavosi „kiaušinius apgavikus“, kokie yra tradiciniai šiam kraštui būdingi marginimo raštai. Vaikai, sužinoję daug naudingos informacijos apie kiaušinių marginimą, kibo į darbą.

Kiekvienas demonstravo savo išmonę bei kūrybiškumą spalvinant popierinius margučius. Iš savo sukurtų darbelių dalyviai papuošė velykinius medžius, kurie džiugins vaikus ir mokytojus visą šventinę savaitę.

 

Prieš pat Šv. Velykų šventę, balandžio 19 d., į Panemunių regioninio parko lankytojų centrą atvyko visi Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos pradinukai. Šiems vaikams taip pat buvo suplanuota visas pusdienis, skirtas Velykų šventei. Vaikai taip pat susipažino su tradicijomis, marginimo raštais bei technikomis ir ėmė piešti margučius bei dažyti savo atsivežtus virtus kiaušinius. Mokinių popierinius margučius iškabinus ant smuklės sienos ir margučiams išdžiuvus, atėjo metas užduotims. 

Pirmiausia, kiekviena klasė turėjo pagaminti krepšelius margučiams tik iš miške rastų medžiagų. Vaikai bėgo į ąžuolyną rinkti šakelių, sudžiuvusių lapų, samanų. Labai gražiai pagamintuose krepšeliuose nugulė margučiai. Už kruopštų ir nuoširdų darbą mokinukai buvo vaišinami ant laužo virta arbata. Ši mažiesiems taip patiko, kad ją teko pilstyti ne tik  į puodelius, bet ir į gertuves bei vandens buteliukus!

Po darbų – žaidimai! Kiaušinių nešimo šaukštu, ridenimu lazdele estafetėse rungėsi visi. O smagiausia liko pabaigai – margučių ridenimas. Susibūrę į klases vaikai entuziastingai rungėsi, kuris gi numuš daugiau margučių!

Translate \ Vertimas