Renginys „Miško paslaptys“

Anksti ryte nušniokštus lietučiui, po dviejų pamokų gegužės 14 dieną į direkciją atvyko Jurbarko Naujamieščio progimnazijos 1b ir 1c klasių mokiniai.

Mokinukai sužinojo, kad miške yra ir speciali signalizacija. Vos tik kas nors peržengia miško ribas – apie nekviestus lankytojus visiems miško gyventojams šaukdamas, rėkaudamas ir visaip kitaip visus iš miego žadindamas, žinias nešioja kėkštas.

Sužinojo, kad miškas kaip tortas sudarytas iš trijų sluoksnių: žolės ir krūmokšnių, krūmų ir neaukštų medelių bei pačių aukščiausių medžių.

Apžiūrėjo iš arti skruzdėlyną. Kaip ant skruzdėlyno „stogo“ laksto pasak pirmokėlių „milijonas“ skruzdėlių. Išsiaiškino, kad skruzdėlių name yra iki šimto „kambarių“, kurių bendras plotas gali siekti net 15 kvadratinių metrų. Vienuose jų – maisto sandėliai, kur laikomi grūdai, sėklos, džiovinti vabzdžiai.

Yra kambarėliai-kapinės, kambarėliai-tualetai, kambarėliai-šiukšlynai. Pastarieji periodiškai valomi. Gyventojos stropiai saugo savo namą nuo pelėsių. Visą vasarą jos vėdina patalpas ir džiovina mantą. Iš gilumos išnešami atidrėkę lapeliai, papuvę spygliai. Juos pakaitina saulėkaitoje, sutrūnijusius pakeičia naujais. Skruzdėlės, užimtos ūkio dalyje, išradingai kovoja su drėgme: saulėtą dieną jos kaitinasi specialiai įrengtame „mansardos“ soliariume, o paskui bėga žemyn į vidinius kambarius, kol neatvėso nugarėlės – taip tarsi šildymo prietaisai jos šildo kambarius, esančius po žeme. Tokia stropi priežiūra leidžia skruzdėlynui išsilaikyti vienoje vietoje ilgus metus.

Miške žaidė įvairiausius žaidimus. Lankėsi genių restorane, kur pilna jau išragautų kankorėžių. Ir patys paragavo kiškio kopūstų, rūgštynių pasirūkštyniavo. Kai kurie išbandė ir gurmanišką patiekalą – dilgėlių lapus. Kai kuriems pasisekė, liežuvis liko nenudilgintas, o buvo kad ir nepasisekė kai kam.

Tai pirmokėliams buvo lyg pamoka netradicinėje aplinkoje. Tikimės skatinti mokinius giliau domėtis savo krašto gamta ir ugdyti mokinių draugiškumą, savitarpio pagalbą.

Translate \ Vertimas