Seredžiau, klestėk!

Seredžiuje birželio 25 – liepos 3 d. buvo organizuojama meninė – kūrybinė stovykla „Meno inkubatorius-2019“, kurioje dalyvavo mokyklos jaunimas bei Seredžiaus bendruomenės nariai. Dėkojame  Jurbarko rajono savivaldybės administracijai už skirtas lėšas projekto vykdymui.

Sutikime, kad neretai linkstame rodyti aplinkiniams pačias gražiausias vietas, nuglaistytas ir tobulai tvarkingas, o kai ko nenorime nei patys matyti, nei kitiems rodyti. Seredžiaus miestelis nuostabus, apsuptas pasakiško kraštovaizdžio, traukia ne tik pravažiuojančiųjų akį, bet ir vietinių gyventojų vertinamas. Tačiau… Seredžiuje yra ir nelabai reprezentatyvių, tačiau istorijos slėpinius savyje talpinančių vietų. Viena tokių – niūrus ,,namas vaiduoklis”, stovintis Palemono kalno papėdėje ir puikiai matomas vos įsukus į miestelį.Jau ne vienerius metus šis apleistas namas ,,pasitinka“ į miestelį įsukančius keliautojus ir palieka atitinkamą įspūdį miestelio svečiams. Šauni projekto ,,Meno inkubatoriaus“ komanda nusprendė situaciją pakeisti: namą dekoruoti išlaikant autentiškumą ir  išryškinant buvusio laikmečio aktualijas. Neatsitiktinai pasirinkome valtį, žveją, tinklą, žuvis – kai kurios detalės yra ir miestelio herbe.

Serediškiai ir miestelio svečiai negailėjo pagyrų projekto sumanytojams. Dirbdami jautėme, kaip miestelis pagyvėjo, kilo susidomėjimas: ,,Kas čia vyksta?”. Likome sužavėti, kai viena serediškė padovanojo didžiulę puokštę kvapniųjų levandų projekto sumanytojams.Pravažiuojantys turistai karštą dieną plušančius menininkus apdovanojo kalnu ledų. Oi, kaip mes buvom įsitraukę į kūrybą! Idėjos kildavo net naktį…

Bendruomenės nariai prisidėjo įvairiais resursais – vandeniu, elektra, pagalba pasidedant priemones, atrado nenaudojamą autentišką irklą ir t.t. Mokyklos darbuotojai dirbo techninius paruošiamuosius darbus: ruošė sieną – apkalė nauja  plokšte, stiklino langus. Susirinkusi jaunųjų menininkų komanda (Deimantė Lionaitė, Agnė Bartuševičiūtė, Reda Mamedova), koordinuojamos dailės mokytojos ir kūrybinės vadovės Rimos Mačiulytės, namą dekoravo spalvingais piešiniais. Ryškiaspalves žuvytes taip pat piešė Viltė Bakšenskaitė, Vėjas ir Vakaris Žilinskiai. Praeinančius ir pravažiuojančius šaltą rudens ar žiemos vakarą pasitiks žydinčios vasaros gėlės, sveikins žvejys, besidžiaugiantis puikiu laimikiu.

Manome, jog projekto tikslą pasiekėme – sukūrėme dar vieną akį traukiančią mūsų puikaus miestelio vietą, o rezultatas dar ilgai džiugins aplinkinius ir vietinius gyventojus.

  Projekto koordinatorė ir idėjos autorė socialinė pedagogė Laima Bakšenskienė
Translate \ Vertimas