Savo gimtinės takeliais

   Spalio 24 d. kartu su būrelio mokytoja Stasele, Raudonės vaikų dienos centro mokytoja Regina nusprendėme pasižvalgyti po istorines mūsų miestelio vietas. Švietė saulutė, oras buvo šiltas ir mes patraukėme Raudonėnų piliakalnio link. Vaizdai, kuriuos pamatėme tikrai sužavėjo. Suradome senas evangelikų kapines, o prie dar išlikusio antkapio uždegėme žvakelę ir sukalbėjome maldą. Radome ir išlikusį kryžių,kurį pastatė netoliese gyvenę žmones. Labai gaila, bet greit laikas sunaikins ir šiuos dar išlikusius kapinaičių ženklus.

   Prie senos sodybos papietavome, išsprendėme kryžiažodį. Visi klausimai buvo apie mūsų miestelį, bet tikrai ne viską žinojome. Išsidalinę prizus, aplankėme Raudonėnų piliakalnį, kurį taip gražiai apšvietė saulės spinduliai. Tikrai nuostabi vieta, su stačiais šlaitais, aplink vingiuojančiu Rožupės upeliuku.

   Raudonėnų kapinėse visur nugrėbti lapai, žydi daug gėlių, nes artėja Vėlinių diena. Greit suradome ir mūsų Raudonės pilies šeimininko portugalo Žoze Faria e Castro kapą. Uždegėme žvakutes, sukalbėjome maldą. Mintyse pagalvojau, kad tikrai ne viską žinau apie savo miestelio istoriją, čia gyvenusius ir jį kūrusius žmones. Reikia daugiau sužinoti, nes juk čia mano gimtinė…

Būrelio narės Justina Š. ir Justina K.

Translate \ Vertimas