PASAULINĖ ŽEMĖS DIENA

Šiandien, kovo 20 d., minima pasaulinė Žemės diena. Tai astronominis pavasaris, pavasario lygiadienis, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. 

Nuo pavasario lygės tamsa užleidžia vietą šviesai, vis ilgesniam saulės ratui. Gamta atgimsta, grįžta paukščiai, prasideda poravimosi ir giesmių metas. Šis pavasaris – kaip niekad ankstyvas. Žemaitijos nacionalinio parko gamtininkai jau užfiksavo parskridusius pirmuosius gandrus. 

Pavasario lygiadienis – astronominio pavasario pradžia, dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir ilgėja iki Joninių (trumpiausios nakties). Senovės lietuviai tikėjo, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje iš rytų, būsi tyras ir sveikas visus metus. 

Dabar lygiadienis švenčiamas visame pasaulyje kartu su Žemės diena.

Tradiciškai saugomų teritorijų direkcijos šią dieną organizuodavo gamtosauginius renginius, talkas gamtoje,  inkilų kėlimo akcijas, tačiau dėl karantino situacijos suplanuoti renginiai neįvyks. 

Kviečiame individuliai kelti inkilus grįžusiems sparnuočiams, bevaikščiojant gamtoje pakelti numestą šiukšlę, kvėpuoti grynu oru ir būti sveikiems. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf.

Translate \ Vertimas