Medelių sodinimas Šilinėje

Spalio 16 d. į Panemunių regioninio parko lankytojų centrą atvyko gausus būrys Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos auklėtinių. Tądien „Varpelių“ grupės nariai pas mus praleido visą pusdienį ir veiklos nusimatė daug. Pirmiausia vaikai susipažino su ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Paklausė gyvūnų balsų, apžiūrėjo eksponatus, suposi valtyje bei pasigamino sau po atvirutę.

Po ekspozicijos lankymo veiklos tęsėsi lauke. Dar pavasary planuotas obelaičių sodinimas lankytojų centro kieme buvo nukeltas rudeniop. Taigi, kol ant laužo virė žolelių arbata, vaikai su Panemunių regioninio parko direktoriumi Mindaugu Janušoniu sodino medelius. Darbas ne paprasta, tad prireikė komandinės dvasios ir pagalbos vienas kitam, kad medeliai sužaliuotų mūsų kieme ir džiugintų lankytojus! Pasodinus medelius ir pasivaišinus ant laužo virta žolelių arbata, laukė kelionė į Šilinės botaninį draustinį.

Supažindinti su draustiniu ir jo vertybėmis padėjo ekologė E. Lopšaitienė. Žinių ir klausimų čia buvo daug. Kaip atsiranda miškas? Koks medis stipriausias? Kodėl lapai skirtingi? Su visais miško turtais susipažinti padėjo ekologė. Ji paaiškino, kaip užauga miškas, parodė skirtingus medžius, pristatė atsakingo elgesio gamtoje taisykles. Juk miškas yra žvėrelių namai, o mes jame – svečiai! Vaikai apkabino ąžuolus, rinko giles, o priėjus drebules, prisiminė pasaką „Eglė žalčių karalienė“.  Na, o įdomiausius klausimus paliko pabaigai. Kaip suskaičiuoti medžio metus? Ar medis senas? Kaip pamatuoti storį? Parko specialistė pademonstravo Preslerio grąžtą, kuriuo nustatomas medžio amžius. Prietaisu išgręžiamas siauras vamzdelis iki medžio šerdies. Ištraukus jį galima suskaičiuoti rieves ir pagal tai nustatyti medžio amžių. Na, o medžio storio matavimui buvo pasitelktos žerglės. Pamatavus šalia esančius medžiu, vaikai taip pat panoro, kad būtų išmatuoti ir jie, tarsi būtų medžiai. Iškėlę rankas į viršų, kantriai laukė, kol ekologė pamatuos ir nustatys jų storį. Susipažinus su mišku, vaikai atsisveikino ir išvyko atgal į mokyklą. Apie jų apsilankymą pas mus vis primins naujos žydinčios obelaitės

Translate \ Vertimas