Nuotolinė pamoka moksleiviams apie saugomas teritorijas

Karantino laikotarpiu padaugėjo susitikimų, seminarų, paskaitų nuotoliniu būdu. Šią savaitę ir vėliau Lietuvos mokiniai kviečiami dalyvauti pamokoje apie saugomas teritorijas, kurią ves Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė.

Nuotolinė pamoka „Išsaugoti negalime prarasti. Kur padėsime kablelį?“ – pati pirmoji iš pamokų ciklo „Pažinimo voratinklis“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Pamokos skirtos 5–12 klasių mokiniams.

Nuotoliniais mokytojais taps žinomi Lietuvos profesionalai gamtosaugininkai – mokslininkai, teoretikai ir praktikai. Kiekvienos pamokos pabaigoje mokytojai pateiks įdomių užduočių, kurias atlikę mokiniai gaus vertingų prizų.

Kaip vyksta pamoka? Užsiregistravę mokyklų atstovai gauna YouTube nuorodą. Pamoka vyksta 45 minutes (įvadas, pamoka, užduotys mokiniams), paprastai – ketvirtadieniais. Atlikti užduotis mokiniai gali savarankiškai ir savanoriškai. Visos pamokos nemokamos.

Nuo sausio 21 d. galima bus išklausyti nuotolinę pamoką  – „Išsaugoti negalime prarasti. Kur padėsime kablelį?“. Lektorė Rūta Baškytė, gamtos apsaugos srityje dirbanti daugiau kaip 30metų, kvies virtualiai pakeliauti po nacionalinius ir regioninius parkus, draustinius ir rezervatus.

Pasak Rūtos Baškytės, žmogus senokai suprato, kad yra atsakingas už gamtos, jos darinių, tuo labiau už savo kūrinių išsaugojimą. Pamokos metu išsiaiškinsime, ką saugo įvairios pasaulio valstybės, ir kodėl, ką ir kaip saugome savo šalyje. Išsiaiškinsime, kas yra gamta (laukinė gamta), kas yra kraštovaizdis. Prisiliesime prie saugomo kraštovaizdžio, saugomų teritorijų sistemos. Pabandysime suvokti saugomų teritorijų teikiamą naudą. Išsiaiškinsime, kuo kiekvienas galime prisidėti prie kraštovaizdžio, gamtos vertybių išsaugojimo.

Pamoką apie saugomas teritorijas galite pamatyti čia

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast