Gamta po stogu – nuotolinis renginys apie pelkes

Vasario 2 d. (antradienį) 18 val. Nacionalinis ST lankytojų centras kviečia į nuotolinį renginį iš ciklo GAMTA PO STOGU – „Lietuvos pelkių reikšmė, apsauga ir atkūrimas“. Renginys skirtas paminėti tarptautinę pelkių dieną ir įminti Lietuvos šlapynių, raistų bei tyrulių paslaptis.

Ar iš tiesų pelkė tai vien šlapynė, kurioje kaupiasi durpės? Renginio viešnia botanikė bei gamtosaugos ekspertė dr. Dalytė Matulevičiūtė padės suvokti, jog pelkėse sąlygos augalams augti yra ekstremalios. Todėl jose gali gyvuoti  tik specifiniai augalai… Ar žinojote, kad pelkėse auga vabzdžiais užkandžiaujančios saulašarės.

Pelkes gaubia bauginantis paslapčių šydas. Tačiau tuos, kurie sugebėjo įminti raisto paslaptis, pelkės gydė, maitino ir nuo seno teikė visokeriopą naudą. Šios neįžengiamos klampynės neprarado svarbos ir šiandien. Klimato kaitos sąlygomis pelkės tapo ypatingai svarbios.

Kodėl turime susirūpinti mūsų pelkių likimu ir jų atkūrimų? Ar įmanoma atsisakyti tradicinio tik į žmogaus poreikius nukreipto pelkių naudojimo ir atrasti tvaraus – žmogui ir gamtai palankaus – ūkininkavimo šlapynėse receptą?

Į šiuos klausimus atsakys gamtosaugos specialistai dr. Leonas Jarašius (Lietuvos gamtos fondas) ir dr. Jūratė Sendžikaitė (Gamtos tyrimų centras / Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas).

RENGINYS NEMOKAMAS!

Tiesioginė transliacija Nacionalinio lankytojų centro Facebook paskyroje

VSTT inf.

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast