Pasaulinė Žemės diena

Rytoj, kovo 20 d., švenčiama Pasaulinė Žemės diena. Panemunių regioninio parko direkcijos darbuotojai taip pat paminėjo šią dieną. Šilinės botaniniame draustinyje kėlėme inkilus sparnuotiesiems mūsų bičiuliams. Todėl kviečiame visus šią dieną praleisti gamtoje, aplankyti regioninio parko pažintinius takus, pilių ir dvarų parkus, pasigėrėti bundančia gamta miške, pasiklausyti parskridusių paukščių balsų ar pasivaikščioti Nemuno upės pakrante.

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgis tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Pavasario lygiadienis – astronominio pavasario pradžia, dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir ilgėja iki Joninių (trumpiausios nakties). 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisinta ir Lietuvoje.

Žemės dienos tikslas – ne tik atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aplinką, klimato atšilimo keliamas problemas, bet ir skatinti kiekvieną gyventoją prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi ir kiekvieną dieną.

Panemunių regioninio parko direkcijos inf.

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast