Įvyko edukacijų mugė Šilinėje

Penktadienį, gegužės 27 d., praūžė edukacijų mugė Šilinėje.  Nuostabūs ir visad su šypsena pasitinkantys mūsų krašto edukatoriai ir turizmo paslaugų teikėjai pristatė savo veiklas, vedė edukacijas, dalinosi patirtimi.

Raudonės kaimo bendruomenė „Žiburys“ pristatė virtinukų gamybos procesą, vaišino žolelių arbata ir dvarišku pyragu. Lietuvai pagražinti draugijos Veliuonos skyrius mokės žvakių gamybos paslapčių, skirtingų vaškų ypatumų, žvakių liejimo technikų ir patiems leido jas gaminti. Ypatingą (ir sparčiai nykstantį) amatą mums pristatė Seredžiaus  Stasio Šimkaus mokyklos bendruomenė. Tai – pynimas iš vytelių. Krupštumo ir žinių reikalaujanti edukacija sunkumų dalyviams nesukėlė – edukatorius padėjo kiekviename žingsnyje pinant krepšelius iš vytelių!

Savo edukacinį renginį surengė Veliuonos kultūros centras. Jame surengė muzikinį pasirodymą ir buvo pristatytos net kelios edukacijos – veikė senovinis fotografo kiemas, cianotipijos pamokos ir buvo grojimas įvairiais muzikos instrumentais. Dalyviai įsiamžino fotografo ateljė bei apžiūrėjo jo fotoaparatą, pasigamino sau nuotrauką cianotipijos būdu (dar vadinamu blueprint), kolektyviai grojo dūdelėmis.

Svečias iš už užnemunės pristatė dar vieną amatą – stogdengystę skiedromis bei jų gamybą. Stipresnieji edukacijų mugės dalyviai patys gamino skiedras specialiu įtaisu. Bitininkystės paslaptis mums atskleidė kempingo Medaus slėnis savininkas, bitininkas Ovidijus Jasinskas. Papasakojo apie bitininko profesiją ir jos iššūkius, atvėrė tikrą avilį, davė paragauti ne tik šviežio medaus, bet ir kepto meduolio. Smaližiams ši edukacija itin patiko. 🙂

Visai greta stūksančios Panemunės pilies kolektyvas pristatė gana išskirtinę temą – heraldiką. Jos metu dalyviai sužinojo apie herbus ir jų kūrybos procesus. Herbe atsiduria gerai apgalvoti simboliai ir spalvos, tad dalyviai turėjo pamąstyti, ką sudėti į savo šeimos herbus, kuriuos patys ir gamino. Na, o Arūno žirgyno vadovė Lena Rukšnaitienė atvežė į renginį daug meilės. Edukacija su žirgais leido prisiliesti prie arkliukų, juos paglostyti, apkabinti bei pamaitinti morkomis. Nors plačiau buvo pristatytas jojimas, elgesys su žirgais ir gyvenimas, bet visą dėmesį pavogė mielieji gyvūnai! Taip pat turėjome progą pasimatuoti viduramžių riterių šarvus ir šalmus, šaudyti arbaletu į taikinius, apjoti ratą su žirgais.

Veliuonos krašto istorijos muziejus taip pat nukėlė laiku atgal. Edukacija Tarpukario ir daraktorinė mokykla pasodino į senovinį mokyklos suolą. Tačiau sėdėti neužteko, teko klausytis pono mokytojo vedamos pamokos apie Veliuonos istoriją, kuri yra ypatinga. Ar žinojote, kad prie Veliuonos vyko vienintelis vandens mūšis? Dėstomą medžiagą užsirašinėjome ant grifelinių lentelių balta kreida! Po istorijos pamokos – dailyraščio. Na, o kantrūs mokiniai po pamokų gali žaisti žaidimus – joti arkliukais, sukti vilkelius ir statyti Veliuonos pilies maketus.

Dar viena edukacija vyko tolėliau nuo mūsų kiemo – prieplaukoje prisišvartavęs dalyvių laukė laivas Bisena. Nors kapitonas skaitė paskaitas apie laivybą mūsų kieme, bet plaukti laivu dalyviai vyko į prieplauką. Ši edukacija, beje, taipogi nepaliko abejingų – kokia pramoga!

Na, o Panemunių regioninio parko direkcijos specialistai kvietė dalyvauti ekskursijoje Šilinės botaniniame draustinyje su ekologu ir sužinoti Šilinės pažintinio tako paslaptis. Taip pat vedėme edukaciją Senieji Nemuno amatai. Čia dalyviai gamino plukdomojo tinklo dalis – vijo virvę ir pjovė su mašinka plūdes.

Džiaugiamės padovanotu gražiu oru, dalyvių gausa bei dėkojame edukatoriams, kurie skyrė savo laiką bei pasidalino sukauptomis žiniomis ir VVG Nemunas už renginio finansavimą.

Renginys surengtas įgyvendinant projektą „Turizmo išteklių, atspindinčių krašto kultūros ir istorijos paveldą, rinkodara ir pritaikymas turizmo skatinimo reikmėms“. Projektas vykdomas pagal Jurbarko vietos veiklos grupės „Nemunas“ 2016-2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-9. Finansuojama Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.

.

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast