Gervių išlydėtuvės Novaraisčio ornitologiniame draustinyje

Rugsėjo 21-osios vakarą Novaraisčio ornitologiniame draustinyje susirinkome išlydėti gervių. Gamtos mylėtojai, kartu su Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vyr. specialiste Egle Lopšaitiene, stebėjo pelkėje nakvynei besileidžiančias gerves.

Gervės, migruodamos iš šiaurės į pietus, kasmet nakvynei leidžiasi Novaraisčio ornitologiniame draustinyje, iš kurio ryte pakilusios keliauja toliau. Dažnai šie paukščiai Novaraistyje praleidžia nuo kelių iki keliolikos dienų – dieną išskrisdamos į aplinkinius laukus ieškoti maisto. Gervės tupia toliau nuo stebėjimo bokštelio ir automobilių stovėjimo aikštelės, kadangi yra išsiugdžiusios savisaugos instinktą – šie paukščiai gyvena iki keturiasdešimties metų ir kasmet migruoja tais pačiais keliais.

Lietuvoje yra penkios vietos, kuriose gervės migruodamos sustoja ilsėtis – Novaraisčio, Tyrulių bei Sulinkių durpynuose, Žuvinto biosferos rezervate bei Nemuno deltoje. Visos šios teritorijos turi paukščių migracijai svarbių teritorijų statusą – yra įtrauktos į Europos ekologinį tinklą „Natura 2000“.

Įdomus faktas tas, kad Lietuvoje peri ir gyvena tik viena gervių šeimos rūšis – pilkoji gervė. Tai labai gražus ir pats aukščiausias Europoje gyvenantis paukštis, kuris neretu atveju būna sumaišomas su baltaisiais garniais, kurie nuo gervių skiriasi savo išvaizda (nors ir turi panašumų su jomis), dydžiu ir spalva.

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast