Ką veikti Panemunių regioniniame parke rudenį?

Esame įpratę, kad gražiausias laikas keliauti po Lietuvą yra vasara. Tada ir saulė skaistesnė ir nuotaika geresnė, ir bendraminčių tai kelionei surasti daug paprasčiau. Tačiau ar kada nors pagalvojote, kad kiekvienas metų sezonas keliaujant atskleidžia vis naujas patirtis ir potyrius? Siūlome maršrutą po Panemunių regioninį parką, kurio metu tikrai pamatysite ir patirsite kažką naujo.

 Kelionę siūlome pradėti ryte nuo Seredžiaus ir jo apylinkių. Kadangi rytinė mankšta yra būtina kiekvienam sveikam žmogui, tad Seredžiaus piliakalnis Jums tą tikrai suteiks. Šimtai laiptelių į viršų – ir mankšta atlikta. O pasiekus piliakalnio viršūnę galima pasigrožėti Nemuno slėnio vaizdu, kuris nutviekstas rytinių saulės spindulių tikrai paliks Jus be žado. Kadangi lapai jau paliko medžius ir krūmus – Nemunas dabar kaip ant delno, galima pasigėrėti jo didybe ir pasvajoti, kad galbūt kažkada kažkas kas rytą stebėdavo šį vaizdą iš čia kadaise stovėjusios pilies.

Pasigrožėjus vaizdu – leiskimės į kelionę tolyn. Visai netoli, vos už vienuolikos kilometrų, Jūs atsidursite miestelyje – muziejuje. Veliuonoje. O čia jau ir dienos gali neužtekti viską aplankyti. Piliakalniai, o viename iš jų, pasak legendos, amžino poilsio atgulė Lietuvos Didysis Kunigaikštis Gediminas. Veliuonos dvaro klasicistiniai rūmai ypatingai gražiai žiūrisi rudeniniame fone. Viena seniausių Lietuvos bažnyčių, įkurta dar Vytauto Didžiojo taip pat stovi čia. Ją įdomu aplankyti tiek besidomintiems religija, tiek architektūra, tiek istorija bei kultūra. Miestelio centre – paminklas Vytautui Didžiajam, o šalia jo – vėl atsiveria įstabi Nemuno slėnio panorama.

Aplankius Veliuonos miestelį, kita stotelė – Raudonė. Ir žinoma pilis. Kaip gi be pilies. Naujai sutvarkytas pilies kiemas, apžvalgos aikštelė su įsimintinais Nemuno vaizdais, pilies parkas su šimtamečiais medžiais ir žinoma pati pilis. Jos architektūra, istorija, interjeras ir pilies bokštas, į kurį užlipti gali kiekvienas pilies lankytojas. Ir žinoma kvapą gniaužiantis vaizdas užlipus į pilies bokštą.

Išvykus iš Raudonės, siūlome šone palikti keletą lankomų objektų (juos tikrai aplankysime kiek vėliau) ir važiuoti į patį Panemunių regioninio parko pakraštį – Šilinės kaimelį, kuriame įsikūręs Panemunių regioninio parko lankytojų centras. Čia Jus pasitiks karčemos pastatas, skaičiuojantis jau trečią šimtmetį, o jame – malonūs Panemunių regioninio parko darbuotojai. Jie su malonumu Jums pristatys parko vertybes, atsakys į kelionės metu iškilusius klausimus, pristatys interaktyvią ekspoziciją „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Tikrai nepasigailėsite čia užsukę.

Kadangi rudenį saulė leidžiasi gana anksti, tad iš Panemunių regioninio parko lankytojų centro siūlome vykti palydėti saulės ant Kartupėnų piliakalnio. Čia vėlgi Jūsų laukia nebloga mankšta, kol laiptelis po laiptelio pasieksite kalno viršūnę. Tačiau ją pasiekti tikrai verta. Nuo Nemuno kylanti migla ir rūkas, kai saulė jau leidžiasi, gali užgniaužti kvapą. Visa gamtos didybė kaip ant delno. Pasimėgaukite vaizdu ir ramybe.

Na o saulei jau nusileidus siūlome paskutinį šios dienos kelionės tašką – Panemunės pilį. Joje rasite viską, ko per šią dieną galėjote pasigesti – šiltą maistą, patogią lovą ir žinoma pilies didybę. Panemunės pilyje veikia restoranas ir viešbutis, todėl savo kelionę galėsite patogiai užbaigti karališku poilsiu. Autentika ir prisilietimas prie senovės leis Jums persikelti kelis šimtus metų atgal ir savo kailiu pajusti visą didikų gyvenimo esybę. Net neabejojame, kad ši kelionė bus viena įsimintiniausių Jūsų kelionių po Lietuvos saugomas teritorijas.

Ir žinoma, kad čia tik vienos dienos maršrutas ir Panemunių regioninis parkas dar tikrai turi ką parodyti ir kuo nustebinti. Tad laukite tęsinio – antrojoje dalyje Jūsų laukia naujas pažintinis maršrutas po Panemunių regioninį parką – juk dar pusė jo liko neaplankyta.

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast