Kas yra geolobiai?

Geolobių ieškojimas (angl. Geocaching) – nemokamas pasaulinis geo koordinačių žaidimas, skirtas aktyviam laisvalaikio leidimui bei puikus turizmo paįvairinimas. Užsiėmimas tiesiogiai susijęs su geografija ir judėjimu gamtoje. Žaidimo esmė – geolobių (talpų, konteinerių) slėpimas bei ieškojimas naudojant išmaniuosius telefonus ar GPS imtuvus. Atraktyviausias šiame žaidime pats procesas žaidėjai domisi slaptaviete, skaito informaciją, kartais net sprendžia užduotis, kad galėtų surasti geolobį.   

Didžiausia šio žaidimo kuriama vertė – pažinimas ir aktyvus laisvalaikis. Įprastai slėptuvės slepiamos vietose, kurios yra kažkuo įdomios, turinčios kultūrinę, pažintinę ar istorinę vertę, arba šiaip, kažkam dedikuojant slėptuvę (pavyzdžiui: žymiam žmogui, įvykiui, architektūros paminklui ir pan.). Jei vieta Jums įdomi, slėptuvės aprašymuose yra pateiktos tikslios slėptuvės koordinatės, tad nurodytą vietą rasite 5 m tikslumu.

Kaip ieškoti?

  1. Turite užsiregistruoti oficialioje GeoCaching.com svetainėje. Joje rasite visas nuorodas, aprašymus, koordinates.
  2. Nusistatykite norimą vietovę, kad pamatytumėte aplink esančius lobius.
  3. Išnagrinėkite informaciją, apie norimą surasti geolobį. Kadangi lobiai yra slepiami, Jums reikia žinoti jų slėptuvės koordinates, suprasti užuominas. Įdomūs lobių aprašymai, kurie ne tik padeda rasti slėptuvę, bet ir suteikia informacijos apie vietovę, lankomą objektą ar pan.
  4. Vykite ieškoti geolobių, pasitelkdami gautą informaciją.
  5. Pasižymėkite savo radimą. Radus geolobį, pasirašykite į jame esančią knygutę, nurodykite savo registruotą slapyvardį. Taip pažymėkite savo radimą
    GeoCaching.com svetainėje.

Ieškom!