EKSKURSIJOS, VEDAMOS PARKO GIDŲ

Nemunas – Lietuvos gynybinė linija

Tarp Kauno ir Jurbarko palei Nemuno upę vingiuoja „Rojaus kelias“. Juo keliaudami aplankysime daug įdomių vietų, menančių lietuvių kovas su kryžiuočiais. Nemunas visad buvo svarbus – juo keliavo kryžiuočiai, norėdami užimti šalį. Todėl lietuviai stačiuose Nemuno šlaituose statė gynybines pilis. Statė  čia pilis ir kryžiuočiai, bet arčiau upės. Iki šių dienų ryškiai išlikę karų su kryžiuočiais XIII – XV a. Nemuno gynybinės linijos fragmentai – Nemuno slėnio šlaitų piliavietės ir piliakalniai. Įspūdingiausi iš jų Palemono kalnas, Gedimino kapas, Ramybės kalnas, Kartupėnų piliakalnis. Ant visų jų stovėjo stiprios lietuvių pilys, aprašytos vokiečių metraščiuose. Įdomios išlikusios Seredžiaus ir Veliuonos kryžiuočių piliavietės ir jų istorijos. Aplankysime šias piliavietes ir pamatysime, kuo jos skiriasi nuo lietuvių. Aplankysime Veliuonos miestelį, kur aršias kovas su kryžiuočiais primena piliakalniai “Gedimino kapas“,   „Ramybės kalnas“, LDK Kunigaikščio Vytauto paminklas, Veliuonos herbas ir  daug kitų ženklų. Įkopsime į piliakalnį ant, kurio stovėjo Bisenės pilis – pirmoji pilis Lietuvoje užpulta kryžiuočių.  Karas vyko ne tik sausumoje. Mūšiai vyko ir Nemune. Yra žinomas laivų mūšis tarp lietuvių ir kryžiuočių. Kur įvyko šis mūšis sužinosite pakeliavę Nemuno gynybine linija.  Kelionės metu sutiksite viduramžių karį, išbandysite rankos taiklumą šaunant iš lanko, pajusite, kiek sveria kalavijas, galbūt net pajodinėsite žirgu!

Kaina

Ekskursijos kaina grupei iki 15 asmenų – 125,00 Eur. 16-25 asmenų grupei – 150,00 Eur + 2,00 Eur už kiekvieną papildomą asmenį.

Trukmė

Ekskursijos trukmė 4 valandos.

Pasiruošimas

Mūvėkite patogią avalynę – lipsime į piliakalnius, 500 metrų eisime iki piliaviečių.

Dešiniuoju Nemuno krantu

Vaizdingiausioje „Rojaus kelio“ atkarpoje kas dešimt kilometrų išsidėstę savo praeitimi ir savitumu besididžiuojantys miesteliai su gausybe kultūros, istorijos ir architektūros vertybių. Visus vilioja renesansinės Raudonės ir Panemunės pilys bei jų senieji parkai. Seną krašto praeitį liudija archeologiniai objektai su juose rastomis II – III a. Romos imperijos monetomis ar IX a. – XIII a. žirgų kapais. Ryškūs karų su kryžiuočiais XII – XV a. Nemuno gynybinės linijos fragmentai – Nemuno slėnio šlaitų piliavietės ir piliakalniai. Įspūdingiausi iš jų Palemono kalnas, Gedimino kapas, Ramybės kalnas, Kartupėnų piliakalnis. Ant visų jų stovėjo stiprios lietuvių pilys ne kartą aprašytos vokiečių metraščiuose. Įdomios išlikusios Seredžiaus ir Veliuonos kryžiuočių piliavietės ir jų istorijos. Apsilankę buvusioje Šilinės smuklėje, kurioje veikia ekspozicija, sužinosite apie sielininkystę, laivybą, žvejybą ir kitus senaisiais panemunės gyventojų amatus, senuoju žmonių  gyvenimo būdu. Dėl kiekvienos ekskursijos lankomų objektų ir pradžios deriname individualiai.  Vykstantiems nuo Kauno ekskursija prasidėtų Seredžiuje. Keliaujantiems nuo Jurbarko ar Raseinių Šilinėje – Panemunių regioninio parko ekspozicijoje. Pageidaujantiems į maršrutą galima įtraukti Belvederio dvarą, rašytojo P. Cvirkos tėviškę – etnografinę sodybą, Veliuonos krašto muziejų ar aplankyti Veliuonos bažnyčios bokštą.

Kaina

Gido paslauga ekskursijos metu kainuoja 125 Eur. Į šią kainą neįskaičiuoti objektų bilietai, perkami atskirai (7,5 – 9,5 Eur).

Trukmė

Ekskursijos trukmė 5 valandos.

Pairuošimas

Į maršrutą galima įtraukti Belvederio dvarą, P. Cvirkos tėviškę – etnografinę sodybą,  Veliuonos bažnyčios bokštą. Tartis iš anksto.

Kairiuoju Nemuno krantu

Keliaudami kairiuoju Nemuno krantu aplankysite daug itin įdomių objektų. Kelionę pradedant nuo Kauno pirmasis lankytojus pasitinka Žemosios Panemunės piliakalnis su įspūdingu atsiveriančiu vaizdu. Aplankysite Ilguvos dvarą, kuriame augo dainininkė Beatričė Grincevičiūtė. Plokščių miestelis turtingas lankomais objektais ir jų istorija. Aplankysite vienintelę Lietuvoje Vaiguvos upę-gatvę, Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčią, kurios bokšte vis dar skamba vienas seniausių Lietuvoje esančių varpų – žalvarinis varpas, išlietas 1573 m. Taip pat įspūdingas objektas – XIX a. antroje pusėje Didžupio upelio slėnyje, kalno šlaite įrengta atvira koplytėlė, vadinama Šventaduobe. Tikima, kad šalia teka gydomųjų galių turintis šaltinėlis. Iš Plokščių vykstama į Gelgaudiškį. Čia lankytojų laukia  Gelgaudiškio dvaro rūmai pastatyti apie 1842 – 1846 m. Dvaro rūmus supa senas parkas, pereinantis į natūralią Nemuno šlaitų girią.

Kaina

Gido paslauga parko teritorijoje kainuoja 25 Eur už 1 val. Toks įkainis leidžia Jums individualiai dėliotis ekskursijos planą, trukmę ir kainą.

Trukmė

Ekskursijos trukmė 4 – 5 valandos.

Pairuošimas

Dėl lankomų ekskursijos plano ir lankomų objekto skaičiaus siūlome susisiekti iš anksto ir tartis individualiai.

Abiem Nemuno krantais

Krašto pažinimui skyrus daugiau laiko galima aplankyti abu Nemuno krantus! Žinoma, ekskursijos planas priklauso nuo skiriamo laiko, todėl siūlome dėl lankomų objektų pasirinkimo ir skiriamo laiko tartis individualiai.

Kaina

Gido paslauga parko teritorijoje kainuoja 25 Eur už 1 val. Toks įkainis leidžia Jums individualiai dėliotis ekskursijos planą, trukmę ir kainą.

Trukmė

Ekskursijos planą ir grafiką galime sudėlioti individualiai su lankytojais, tad ir ekskursijos trukmė gali priklausyti nuo Jūsų norimų aplankyti objektų pasirinkimo ir skirto laiko.

Ką aplankysite

Atsižvelgiame į lankytojų norus bei poreikius, todėl dėl lankomų objektų tariamės individualiai. Galite aplankyti visus, o galima ir kažkuriuos aplenkti.

SUSISIEKITE!

Paskambinkite mums ar parašykite. Suteiksime visą Jums reikalingą informaciją, sudėliosime ekskursijos planą. (8447) 41723 ar panemuniu.rp.lc@saugoma.lt