Griežlių monitoringas su mokiniais

   Praėjusią savaitę pradėtas vykdyti griežlių monitoringas Panemunių regioniniame parke. Vyr. specialistė Eglė Lopšaitienė išskirtinei pamokai gamtoje pasikvietė prisijungti Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos mokinius. Birželio 1 d. vakare, susitikus panemunės pievoje, pradėtas griežlių monitoringas.
   Monitoringas buvo vykdomas septyniolikoje taškų, išsidėsčiusių aštuonių kilometrų ilgio ruože. Kiekviename taške sustojama ir klausomasi balsų. Ekologė E. Lopšaitienė padėjo mokiniams atpažinti paukščius iš jų balso, tarp jų – ir griežlių.
Mokinių mintys apie monitoringą:
   Išvykos įspūdžiai buvo nuostabūs. Aš pirmą kartą išvykau į gamtą vakare, tamsoje. Buvo įdomu klausyti įvairių paukščių balsų, o ypač nustebino griežlės garsas. (Kamilė)
   Įspūdžių daug ir visi labai geri. Pirmą kartą buvau tokioje naktinėje išvykoje į gamtą ne su šeima. Labai smagu, kad girdėjome nemažai griežlių. Tikiuosi, kad jų panemunės pievose tik daugės. Buvo smagu susitikti ežiuką. Dar girdėjome lakštingalų, gegučių, žiogelių, plovinių vištelių. (Ignas)
   Labai apsidžiaugiau, kad girdėjome net 14 griežlių. Taip pat išgirdome daug varlių, gegučių ir net plovinę vištelę. Pamatėme karkvabalių, o važiuodami į kitus punktus sutikome ežiuką ir stirną. (Ieva)

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast