Parką tyrinėjo Lietuvos jūrų skautai

Lietuvos jūrų skautų šimtmečio vandens žygis „100 vandens žygis“ Nemunu prasidėjo prieš keturias dienas. Viso truks daugiau negu dvi savaites ir baigsis Klaipėdoje. Žygio metu aplankomos net kelios saugomos teritorijos! Vaikus ir vadovus per Nemuno bangas plukdo senoviniai ekspedicijos laivai – „Jūratė“, „Rusnietis“, „Titanikas“ ir kt.

Skautai jau aplankė Panemunių regioninį parką. Pirmiausia – Seredžių, su didžiuoju piliakalniu ir Belvederio dvarą, kurio kieme ir nakvojo. Kitą dieną pasiekta istorinė Veliuona. Čia įkopė į abu piliakalnius, aplankė Veliuonos dvarą, apžiūrėjo saulės laikrodį ir paminklą Vytautui Didžiajam. Sekantis sustojimas jau kitame Nemuno krante – Plokščiuose. 3 km. ilgio pažintiniame take aplankyta Vaiguvos upė-gatvė ir kt. lankomi objektai. Šioje gyvenvietėje pasiliko nakvoti.

Toliau laukė didingoji Panemunės pilis kitame krante. Pilies lobio paieška leido pažinti pilį ir jos teritoriją. Suradę ir iššifravę visas užuominas vaikai atrakino lobių skrynią, užlipo į bokštą, valgė pietus. Pasistiprinus persikėlė vėl į kairįjį krantą – aplankė Gelgaudiškio dvarą ir mokėsi dvariškų šokių. Po pilių ir dvarų laukė kitas istorinis objektas – Šilinės smuklė!

Šilinės smuklėje įsikūręs Panemunių regioninio parko lankytojų centras su paruošta programa nekantriai laukė svečių. Čia laukė daugybė žinių bei parko paslapčių. Supažindinome su parko išskirtine verte ir vertybėmis, Šilinės smuklės istorija. Ekspozicijoje skautai ir vadovai sužinojo apie panemunės gamtą, gyventojų verslus ir amatus, buvusios laivybos bei sielininkystės ypatumus. Taip pat buvo paruošta ir edukacija po Šilinės botaninį draustinį. Čia ekologė suteikė daug žinių apie draustinio ir jo augalijos ypatumus. Na, ir po visų veiklų išlydėjome ekspedicijos dalyvius tolimesnei kelionei.

Džiaugiamės, kad Jūsų skautai susipažino su Panemunių regioniniu parko, jo vertybėmis, daug aplankė ir turėjome galimybę prisidėti prie šio pažinimo!

Translate \ Vertimas
Font Resize
Contrast